ua

Рік з ARC: що ми зрозуміли про дитячі меблі

19.07.2019

Рік тому дизайн-бюро ODESD2 оголосило про старт серії дитячих меблів, і презентувало ліжечко ARC. Воно стало першим предметом дизайнерського дуету Святослава та Марії Зброй. Їх донька Ярослава першою протестувала новий продукт. Про всі нюанси створення дитячих меблів, вдалі рішення та нові виклики дизайнери розповідають рік потому.

Ліжечко ARC з‘явилось на етапі очікування на вашу доньку. Як гадаєте: якби цей продукт ви створювали вже за батьківства, чи був би він іншим?

Святослав: Принципово в ліжечку ми нічого не змінювали. Ліжечко ARC - це не лише естетичний образ. Воно також містить в собі чимало функціональних аспектів, які ми закладали в нього. І всі вони спрацювали повною мірою.

Марія: Якби я щось і змінила, то це текстиль - не найважливішу частину ліжечка, але її суттєве доповнення. З такими текстильними деталями ми працювали вперше, тому не до кінця врахували момент очищення бортиків або те, як зробити, щоб у ліжечко потрапляло менше денного світла.

Розкажіть про те, як відбувалась робота над проектом: хто за що відповідав, чи були суперечки та як дійшли до фінальної версії?

Святослав: Ліжечко ARC - це наша з Марією перша командна робота саме у створенні продукту. Жодних суперечностей не було: ми разом пройшли весь шлях від створення компанії ODESD2 і зараз працюємо разом. Тому в нас було розуміння того, як досягти потрібного результату.

Ми розділили нашу роботу на дві складові. Маша відповідала за збір даних, складання технічного завдання. Вивчала те, що вже існує в світі дитячих ліжечок: як все має виглядати, яким сертифікатам відповідати. Я ж відповідав за технічну і дизайнерську складову: як реалізувати проект, як верстати повинні обробити дерево, як деталі будуть кріпитися разом.

Марія: Крім зовнішніх даних, було дуже важливо обрати матеріали для ліжечка. Зазвичай дизайнери ODESD2 працюють з металом, фанерою, але вони непридатні для дитячих меблів. Багато уваги ми приділили аналітиці: як все це роблять інші світові та українські виробники. Більшість, на жаль, покриває ліжечко далеко не екологічними матеріалами. Але для нас це було принципове питання.

Ви вивчали запити батьків щодо дитячих ліжок або керувалися своїм баченням?

Марія: Вивчали, звісно. Загалом, всі хочуть використовувати ліжечко якомога довше і при цьому максимально заощадити. Комусь потрібна система зберігання, хтось навпаки вважає її черговим пилозбірником. Були мами, які цікавилися питанням спільного сну: їм було важливо, щоб дитяче ліжечко можна було приставити до дорослого.

Які рішення ви вважаєте виграшними?

Святослав: Оскільки зараз темі грудного вигодовування дитини приділяється набагато більше уваги, ніж раніше, ми дуже уважно підійшли до питання нічних годувань, опрацьовували схему, як це може виглядати. Тому ідея з відкритими дверцятами для зручності мами і малюка спрацювала на 100%.

Цю концепцію запропонувала Маша. Є класичне уявлення - бічна сторона ліжечка опускається вниз, але не до кінця. Маша знайшла дуже цікаву ідею дитячих ліжечок для батьків-інвалідів, які роблять в США. Вона полягає в тому, що ліжечко на електричному механізмі піднімається вгору, і батько на візку може під нього заїхати. А дверцята на магнітному замку працюють після натискання пульта і відкриваються на різні боки. Нам сподобався такий варіант, і тоді вже я запропонував зробити в нашому ліжечку механічне відкривання дверей.

З неочевидних моментів - колеса. Зазвичай інші бренди роблять їх маленькими, що не завжди зручно. Ми взяли німецькі медичні колеса великого діаметра - 100 мм, вони призначені для активної експлуатації на різних поверхнях, мають великий силіконовий прошарок, тихий хід, не залишають слідів, їх простіше катати і переміщати ліжечко квартирою (навіть з дитиною. що спить у ньому).

Які моменти в подальшому будете покращувати?

Святослав: Ми будемо допрацьовувати виключно технологічні моменти: спростимо механізми кріплення, зробимо їх трохи більш універсальними. Трохи розширимо діаметр бічного кріплення дна, щоб можна було простіше і швидше зібрати ліжечко. Змінимо елемент кріплення стінок між собою - може застосовуватись інший тип гвинта.

Чим продиктоване рішення зробити ліжечко ARC для віку від 0 до 3 років?

Святослав: Людина купує ліжечко-трансформер - одразу весь комплект деталей - і збирає його сам. Всередині буде лежати дві інструкції складання: до шести місяців і до трьох років.

По суті, ARC - це ліжечко для дитини на три роки. Маленька версія розрахована до 6-7 місяців і має розмір 80 см*60 см. За 10 хвилин вона легко збільшується мамою або татом до 120 см за допомогою трьох деталей. Знизу є спеціальна телескопічна система направляючих, усі пази розсуваються, закручуються гвинтами, вставляються три секції стінок і дна - і все, тепер у вас вже велике ліжечко.

Марія: Дійсно, це, швидше, велике повноцінне ліжко з бонусом того, що в ньому вже є маленьке. Адже багато батьків міркують над тим, аби купити колиску для зовсім малюків.

У комплекті з ліжечком йде матрац. Чи передбачає воно інші текстильні деталі або доповнення?

Марія: У стандартній комплектації будуть бортики декількох варіантів забарвлення і маленький матрац, розміром 80 см*60 см. Оскільки він обов'язково повинен бути жорстким, ми зробили його з кокосової койри - вона дуже щільна, натуральна, добре поглинає вологу, дитині не жарко і не холодно. Матрац обгорнутий в спеціальну бавовняну підкладку, а зверху є чохол, який не промокає.

Дитяче ліжко з'являється в домашньому інтер'єрі порівняно ненадовго. Чому дійсно варто інвестувати в цей предмет меблів?

Марія: Багато батьків намагаються купити все найкраще для своєї дитини. Щось з "приданого" обов'язково повинно бути нове. Дуже важливо усвідомлювати, що ліжечко повинно бути безпечним і зручним у використанні. Якщо розглядати ARC з такої точки зору, в нього дійсно варто інвестувати. Це не лише привабливий предмет меблів від бренду, який вже заявив про себе на ринку, але і, в першу чергу, безпечний для дитини продукт.

Важливо не забувати, що ARC - це мультифункціональний предмет меблів. Він поєднує і колиску для новонародженого, і ліжечко для тоддлера, і навіть ігровий манеж. Все це орієнтує нас на певну аудиторію покупців, яка шукає не просто ліжечко, а щось більше.

Уже рік ви використовуєте ліжечко ARC. Як воно "вписалося" в життя вашої родини?

Святослав: Ми звикли до простоти управління. Вдома ліжечко використовується постійно, воно не стоїть на місці. Увечері ми ставимо його до нашого ліжка, вранці збираємо і відвозимо в іншу частину кімнати. Можна закрити дверцята, зафіксувати їх і катати дитину квартирою як в манежі.

Марія: Вийшло пряме попадання. Минув рік, а ми навіть не встигли випробувати всі функції ліжечка. Так, ми думали про те, щоб використовувати різні рівні дна, заклали чотири регулювання висоти. А за фактом використовуємо тільки одну. Але точно протестуємо цю функцію в майбутньому, коли дочка буде спати окремо в своєму ліжку.

Виділіть, будь ласка, три основні критерії при виборі дитячих меблів.

Святослав і Марія: Безпека. Екологічність. Тривалість використання.

Чи є у планах бюро подальший розвиток "дитячого" напряму?

Святослав: Так, у проекті є столик і стілець для старших дітей, поличні системи для зберігання речей та іграшок. Все - в нашій стилістиці та концепції: екологічно і безпечно.

Спілкувалась Ярослава Кобинець.